niedziela, 20 września 2015

Mam w głowie kolorową łąkę.

"Mam w głowie kolorową łąkę".( I to niejedną). Pod takim tytułem ukazał się artykuł w październikowym numerze "Mojego Mieszkania". Wystąpiłam w cyklu "Kobieta z pasją". A tak sympatycznie zaanonsowała mnie we wstępniaku pani redaktor: "Poznajcie jeszcze jedną miłośniczkę barw, na str. 56 przedstawiamy kobietę z pasją i niebywałą odwagą do kolorów!Robi fantastyczne rzeczy z filcu. To materiał w sam raz na jesień: miękki i ciepły."
Na 7 stronach snuje się moja opowieść o Sunduku, kolorach, filcowaniu, szyciu kociaków... Wszystko pięknie zilustrowane zdjęciami Mariusza Purty. Tekst opracowała Dorota Jaworska, a stylizacją zajęła się Joanna Musiałowicz. Co za szczęście brać do rąk ogólnopolskie czasopismo, w którym ogląda się swoje kąty i rękodzielne wytwory!


Sesja z udziałem fotografa i stylistki miała miejsce już w lutym. Potem była cisza. O całym ambarasie przypomniał mi w sierpniu telefon redaktor naczelnej "Mojego Mieszkania".
Lutowa sesja naprawdę trwała 11 godzin! Na dodatek jakoś tak szybko się zmaterializowała, że w ostatniej chwili udało mi się pożyczyć kilka szali (oczywiście mojego autorstwa) od moich koleżanek. Swój uśmiech musiałam  malować po kilkanaście (dziesiąt) razy. Pan Mariusz Purta powtarzał te same ujęcia aż do perfekcji. Takie śliczne zdjęcia powstały wtedy. Nie wszystkie zostały wykorzystane w artykule, dlatego teraz jedyna szansa, żeby mogły w  ujrzeć światło dzienne. Te zrobione szczególnie w Pracowni są świetne!

 fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta

  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
  fot. M. Purta
 fot. M. Purta

Miło mi, że pani redaktor wybrała też do artykułu 8 fotek zrobionych przez mnie. Co oznacza, że mam chyba całkiem, całkiem dobre oko do zdjęć. Jeszcze, gdyby mieć lepszy aparat...

Sunduk otwiera się coraz szerzej...

12 komentarzy:

 1. Dorotka CUDOWNIE !!!
  CUDOWNIE jest móc cieszyć się Twoim rozkwitem :)
  CUDOWNIE jest móc nasycić oczy takimi barwami i tak pozytywną energią :)
  CUDOWNIE jest móc zaglądać tu do Ciebie :)
  CUDOWNIE jest mieć to szczęście i posiadać trochę tych Twoich CUDOWNOŚCI :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Joasia,cudownie mieć Taaakie Fanki jak Ty.:) Uściski.:)

   Usuń
 2. Kolorowo, ciepło, energetycznie, od razu poprawia się nastrój. To świetnie, że mogłaś się pokazać w czasopiśmie nie związanym ściśle z rękodziełem, trafi do ludzi, którzy o filcu nie mają żadnego pojęcia. Niech zobaczą jakie to piękne. Gratuluję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filcowanie ciągle mnie zachwyca. Mam nadzieję, że może jakaś nowa duszyczka się nim zauroczy. Dzięki i pozdrawiam.:)

   Usuń
 3. Gratuluję sukcesu i ciesze się razem z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafiłam do Twojej kolorowej krainy dzięki artykułowi w MM. Bardzo się z tego cieszę :) Cudnie tu u Ciebie! Już myślałam, że u wszystkich rozpanoszył się kolor biały i szary hihihi a tu tak pięknie kolorowo :) Magią filcowania zaraziłam się jakiś czas temu, ale to szycie pochłania większość mojego wolnego czasu. Do wełenek jednak wrócę na pewno, uwielbiam to mieszanie się kolorów :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz Ciebie odwiedzę.Cieszę się, że do mnie trafiłaś. Czyli jednak artykuły w takich gazetkach mają moc. Nie mam w swoim domu ani białego, ani szarego. Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Mam , mam tą gazetę i nawet się bliskim pochwaliłam ,że na google odwiedzałam Panią=) Gratulacje=)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, jak miło. Bardzo. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Zawsze byłam pewna ze jesteś cudowna i wyjątkowa a teraz diwisie o tym jeszcze wiele wiele osób :) Gratuluję serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo piękny komplement. Dziękuję za dobre słowa. Pozdrawiam ciepło.:)

   Usuń